Gyakran ismételt kérdések az oktatói továbbképzéssel kapcsolatban
Oktatóképzés? Továbbképzés? Mi a különbség?
Mennyibe kerül a továbbképzés?
Milyen témákat tárgyalnak a továbbképzések?
Milyen formában zajlik a továbbképzés?
Hogyan lehet részt venni a továbbképzésen?
A továbbképzés célközönsége a magyarországi Cisco Akadémiák oktatói.
Oktatóképzés? Továbbképzés? Mi a különbség?
A meghirdetett PAT továbbképzések célja, hogy fejlessze a Hálózatok I. tantárgyat tanító Cisco Akadémiai oktatók szakmai és módszertani kompetenciáit. A továbbképzés elvégzését követően a résztvevők nem válnak Cisco Akadémiai oktatóvá.
A Cisco oktatóvá válás feltétele az Oktatóközpontok által meghirdetett oktatóképzések elvégzése. Ezek jellemzően 1 hetes, személyes részvétellel zajló képzések. A meghirdetett oktatóképzések az alábbi linken tekinthetők meg:
http://netacad.hu/hu/oktatokepzesek
Mennyibe kerül a továbbképzés?
A képzést a HTTP Alapítvány az akadémiákkal kötött támogatási, illetve oktatási megállapodás keretében biztosítja, így az oktatóknak nem kell részvételi díjat fizetniük.
Igen, a képzések pedagógus-továbbképzési (PAT) programakkreditációval rendelkeznek, így a kötelező pedagógus-továbbképzésben a 90 óra mindkét továbbképzés esetén elszámolható.
Milyen témákat tárgyalnak a továbbképzések?
A középfokú szakképzésben 2014 szeptemberében kezdték meg az iskolák a Hálózati ismeretek I. tantárgy, és ennek keretében a CCNA R&S kurzus első szemeszterének az oktatását a 10. évfolyamos diákok számára. Az új tantárgy és tananyag oktatásának megkönnyítése érdekében a továbbképzés elsősorban erre a témára fókuszál. A HTTP Alapítvány munkatársai olyan segítséget szeretnének nyújtani a tanároknak, amivel könnyebbé válhat a következő időszakban az új tananyag oktatása. Szeretnénk hónapról hónapra hasznos tippeket adni, hogy a következő hetekben milyen módszerekkel, milyen eszközökkel tanítsuk a tananyagot.
A PAT 1. továbbképzés a 10. évfolyamban kezdődő Hálózatok I. tantárgy 3 éves tananyagának első másfél évét ( 10. évfolyam és 11. évfolyam első féléve) fedi le, igazodva a tanmenetjavaslatunkhoz és a CCNA R&S kurzus első szemeszteréhez.
A PAT 2. továbbképzés szintén a Hálózatok I. tantárgy oktatásához nyújt segítséget. Itt a 11. évfolyam második félévét és a 12. évfolyamot lefedő CCNA R&S kurzus második szemeszteréhez és a tanmenetjavaslathoz igazodunk.
Milyen formában zajlik a továbbképzés?
Minden képzési napon korlátozott férőhellyel, de biztosítjuk a helyszíni részvételt. A képzések helyszíne a HTTP Alapítvány Csörsz utcai oktatóterme, de esetenként más budapesti vagy vidéki helyszín is lehet. A fentieken túl - minden képzési nap munkájába - online is be lehet majd kapcsolódni távolról, WebEx közvetítés keretében. Az Alapítvány biztosítja a közvetítés felvételének utólagos megtekintést is azok számára, akik elfoglaltságuk miatt elmulasztanák valamelyik alkalmat. (Akik hivatalos PAT-os képzés keretében vesznek részt, azok maximum két alkalommal tehetik ezt meg.)
Hogyan lehet részt venni a továbbképzésen?
Mivel akkreditált programokról van szó, így az Alapítvány csak azok számára tud a képzés lezárásakor tanúsítványt kiállítani, akik hivatalosan is jelentkeznek a képzésre, folyamatosan részt vesznek azon, és a továbbképzési dokumentáció elkészítésében is együttműködnek. Akik szeretnének tanúsítványt, azok az általában félévente (tanév elején és félévkor) meghirdetett regisztrációs felületeken.
Nem kell a részletes jelentkezési lapot kitölteni azoknak, akik nem akarnak a hivatalos PAT akkreditált képzésen részt venni, ugyanakkor fontosnak tartják tudásuk fejlesztését.
Ahhoz, hogy a helyszíni részvétellel és a WebEx közvetítésével kapcsolatos információkat el tudjuk juttatni, mind a "hivatalos", mind a "nem hivatalos" résztvevőknek regisztrálniuk kell az aktuális képzési napra. Ez a regisztráció roppant egyszerű, csupán nevet, e-mail címet, és az akadémia nevét kell megadni, valamint ki kell választani, hogy személyesen vagy WebExen keresztül szeretne bekapcsolódni a résztvevő. Erről minden továbbképzési nap előtt e-mailben értesítést küldünk.