Több mint 300 online tanfolyamát, köztük fejlesztői, rendszergazdai és általános számítástechnikai kurzusait, teszi ingyenesen hozzáférhetővé a hazai informatikatanároknak a NetAcademia. A felajánláson keresztül közel 400 ezer általános, illetve középiskolás diákhoz juthatnak el a legfrissebb számítástechnikai ismeretek. Minden hazai infotanár mostantól díjmentesen férhet hozzá az online informatikai kurzusokat tartó NetAcademia teljes tanfolyamkínálatához. A csomagban több mint 300 általános számítástechnikai, illetve fejlesztői és rendszerüzemeltetői tanfolyam érhető el. „Hiszünk abban, hogy az informatika az alapműveltség része kell, hogy legyen, s ebben meghatározó az, amit a mostani 18 év alattiak megtanulhatnak. Ezért döntöttünk úgy, hogy az infotanárok számára – akik képesek a fiatal generáció tudását ezen a területen szélesíteni – díjmentesen biztosítunk teljes körű hozzáférést kurzusainkhoz. Lényegében az általános- és középiskolákban a pedagógusok ugyanazt a tudást szerezhetik meg, ami az aktuális informatikai műveltség része, vagy éppen ahhoz kell, hogy valaki informatikussá váljon a piacon legkeresettebb területeken” – mondta Litkei Péter, a NetAcademia ügyvezetője.
2016. november 1. és 3. között ismét megrendezésre kerül a Virtual Partner Summit. Tájékozódj a legfrissebb piaci lehetőségekről és segíts ügyfeleidnek kihasználni a digitalizáció minden előnyét.
Az idei tanévben is folytatjuk ASC Workshop sorozatunkat akadémiai hírekkel, oktatással kapcsolatos útmutatókkal, szakmai érdekességekkel és gyakorlati bemutatókkal. A workshopok a korábbiakhoz hasonlóan helyt adnak a távoktatási formában zajló PAT továbbképzéseinknek. Az idei év újdonsága, hogy a workshop keretein belül két képzés zajlik párhuzamosan. Az egyik a már februárban inndult PAT 2. képzés, melynek központjában a 12. évfolyam Hálózati ismeretek I. tantárgy oktatása áll. A másik a PAT 1. képzésünk, mely a 10. évfolyam Hálózati ismeretek I. tantárgy oktatásához nyújt segítséget.
Az elmúlt évben a HTTP Alapítvány elnyerte a legmagasabb elismerést, és ASC Premier+ partner lett. Az idei évben ismét sikerült megismételnünk ezt a bravúrt, így idén is elmondhatjuk, hogy a HTTP Alapítvány a világ közel 1000 ASC-je közül a legjobbak között van.
A globális gazdaság digitális átalakulása kivételes igényeket, elvárásokat támaszt az innovatív, technológiában érdekelt szakemberekkel szemben minden területen. Az „Introductio to IoT” (Bevezetés az IoT-ba) kurzus 1.3-as verziója teljes áttekintést nyújt az IoT-hoz és a digitális átalakuláshoz kapcsolódó főbb koncepciókról és kihívásokról.
Több hónapnyi kutatáson alapuló tervezés, prototípus-gyártás, hallgatói interjúk, valamint a júliusi béta verzió és 15.000 béta felhasználó közreműködése után az új hallgatói felület elérhető mindenki számára.
Az immár 4. alkalommal megrendezésre kerülő országos ITE verseny szervezője idén a Suliszerviz Pedagógiai Intézet, fő támogatója pedig az IT Services Hungary Kft. A verseny célja, hogy a Cisco IT Essentials tananyag oktatását végző intézmények diákjai összemérhessék tudásukat.
Az önállóan elvégezhető angol nyelvű Mobility Foundamentals kurzus célja az alapvető mobil technológiák bemutatása. A tananyag a CCNA R&S kurzus ismereteit bővíti, elvégzéséhez ajánlott legalább ITE vagy CCENT szintű ismeret.
A HTTP Alapítvány pályázatot hirdet Cisco Hálózati Akadémiai oktatóknak, melynek nyereménye egy teljesen ingyenes CCNA vagy CCNA Security vizsgalehetőség. A pályázat eredményeként összesen 15-en szerezhetnek majd ingyenességet biztosító vouchert.
Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara vállalkozó szellemű, hálózatokban érdeklődő, csapatjátékos hallgatóknak szóló versenyfelhívást tett közzé. A fightIT elnevezésű rendezvény egy 24 órás hálózati verseny, melynek lényege, hogy a versenyzők (csapatban) megvalósítsanak egy kisvállalkozás komplex hálózati struktúráját a megadott feladatleírás szerint.