Fordítsuk le együtt az ITE 5 laborgyakorlatait!

Ahogy korábban is hírül adtuk, a HTTP Alapítvány támogatásával és koordinálása mellett 2013. augusztus végére elkészült az új IT Essentials 5.0 tananyag magyar nyelvű verziója, így a magyarországi oktatók már a frissített tartalmú, legújabb ITE tananyaggal kezdhették el szeptemberben az oktatást. A fordítás nem volt teljeskörű, hiszen mind a tananyag ábrái, mind pedig a laborgyakorlatok csak angol nyelven elérhetők. A részleges lokalizáció okai az idő- és erőforráshiány, valamint diákok angol nyelvűség irányába való orientálása volt. Az elmúlt időszak oktatói visszajelzései azonban azt mutatják, hogy a közösség számára hasznos lenne, ha a tananyag laborgyakorlatainak a fordítása is megtörténne. Az erőforrások továbbra is korlátosak és küszöbön az új CCNA R&S tananyag két szemeszterének lokalizációja is. Ezért is gondoltuk, hogy ebben az esetben megpróbálunk egy más országokban már alkalmazott, a közösség erőforrásain alpuló, önkéntes alapon működő lokalizációs módszert meghirdetni, valamint a hozzá szükséges technikai hátteret biztosítani. Nagy örömünkre szolgálna, ha ez a módszer Magyarországon is gyökeret verne, esetleg a későbbiekben gyakorlattá is válna.

Várjuk tehát azoknak az oktatóknak a jelentkezését, akik ebben részt szeretnének vállalni. Minden a közösbe betett munkának értéke van, legyen az rendszeres fordítási tevékenység, vagy akár csak egy fontosnak tartott és lefordított laborgyakorlat közzététele.

A források letöltésére, valamint a fordítások és lektorált anyagok feltöltésére szolgáló felületet a Cisco Hálózati Akadémia magyarországi portálján, a netacad.hu-n lett kialakítva. A jelentkező oktatók hozzáférést kapnak a loakalizációs felülethez, ahol a még le nem fordított, vagy éppen a már "bevállalt" és fordítás alatt lévő laborgyakorlatokat böngészhetik és a választhatnak hozzájuk közel álló fordítási vagy lektorálási feladatot. A lefordított és lektorált laborgyakorlatok és egyéb kiegészítő tartalmak (pl. SBA-k) a netacad.hu oktatói segédanyagai között lesznek publikálva és válnak bármely magyar akadémiai oktató számára elérhetővé.

A vállalkozó szellemű fordítók jelentkezését emailben várjuk az info@http-alapitvany.hu címre. A fordítással kapcsolatos további részleteket ezt követően küldjük meg mindenkinek.

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »

Hiba | Cisco Hálózati Akadémia - HTTP Alapítvány

Hiba

A webhelyen nem várt hiba történt. Később érdemes újra megpróbálni.
slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer