Internet of Everything - 11 milliárdos egészségügyi informatikai projekt a Pannon Egyetem és az SZTE részvételével
Globális felhasználásra szánt egészségügyi informatikai rendszer fejlesztését kezdi meg a GE Healthcare.
Több mint 11 milliárd forint befektetéssel olyan egészségügyi informatikai rendszer fejlesztése kezdődik a GE Healthcare-nél, amelynek célja, hogy az embereket, az adatokat és a gépeket egy nyílt, globális hálózatba kapcsolja. Az így létrejövő ökoszisztémában a gépek egymással és az emberekkel is képesek lesznek kommunikálni, sőt együttműködni. Az ipari internetben a gépek is analitikus intelligenciát kapnak, és így képessé válnak arra, hogy a problémákat előre jelezzék. Ennek nyomán az egészségügyi személyzet gyorsabban és hatékonyabban juthat a munkájához nélkülözhetetlen információkhoz.
A 4 éves kutatás-fejlesztési projekthez a magyar kormány 6 milliárd forinttal, a GE 5 milliárd forinttal járul hozzá. A budapesti fejlesztőközpontba közel 180 szoftverfejlesztőt vesznek fel. A munkához tudományos és szakmai támogatást – konzorciumi partnerként – a Pannon Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint az Országos Onkológiai Intézet nyújt. A GE világméretű hálózatán belül éles verseny folyt a projektért, ezért is számít nagy eredménynek, hogy a választás végül Magyarországra esett. A projektről szóló megállapodást Vályi-Nagy Vilmos infokommunikációért felelős államtitkár (NFM), valamint Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési igazgatója írta alá.
A program elindítói remélik, hogy az új rendszer hozzájárul az egészségügyi kiadások csökkentéséhez, az egészségügy hatékonyságának növeléséhez, valamint a szolgáltatások színvonalának emeléséhez. Cél, hogy a hazai csapat által kifejlesztett ipari internet itthon és az egész világon áttörést hozzon.
Forrás: Computerworld