NetAcad Partner Summit 2014 – Barcelona

2014. október 22-23. között Barcelona adott otthont az idei év partnertalálkozójának, amelyen ezúttal nem csupán az európai ASC-k és ITC-k képviselői, hanem afrikai kiemelt akadémiák is részt vehettek. A magyarországi NetAcad közösséget a két hazai ASC vezetője, Sisák Zoltán és Dávid Ákos képviselte.

A rendezvényen elhangzott előadások középpontjában a „minden a hálón”, vagyis az IoE szerepelt, de komoly hangsúlyt kapott a „programozható hálózat” (SDN) koncepciója, amellyel egyúttal belépünk az alkalmazás-központú infrastruktúra korszakába. Ez lényegesen jobb skálázhatóságot biztosít a jövő hálózatainak megtervezésénél, valamint felértékeli a programozásban és hálózati informatikában egyaránt jártas szakemberek értékét. További új fogalmak is előkerültek: ilyen például a felhő és az adatközpont, valamint a felhasználói (vég)berendezés közé beékelődő „köd”.

A helyszín megválasztása sem volt a véletlennek köszönhető, hisz Barcelona az „okos város” egyik iskolapéldája. Az „okos város” (smart city) koncepció rengeteg bevételszerzési, illetve költségcsökkentési lehetőséget jelent a  közszolgáltatásokban (pl.: közlekedésfelügyelet, közbiztonság, közvilágítás, hulladékkezelés, parkolás-optimalizálás), ezért stratégiai jelentőségű fejlesztési területté vált az informatikai vállalatok számára.

A fentieken túl szó esett további új tananyagok kidolgozásáról és bevezetéséről: rövid időn belül várható az NDG által fémjelzett Linux Essentials folytatása haladóbb témakörökkel, illetve a rendezvény résztvevői bepillantást is nyerhettek a már sokak által várt (és az okos város koncepciójához szorosan illeszkedő) Smart Grid tananyagba.

A konferencia külön érdekessége volt, hogy a második napon a résztvevők az egymás által „elrontott” hálózatok hibaelhárítását próbálták megoldani egyfajta házi verseny keretein belül. Ezután egy interaktív demó során tapasztalhatták meg, hogy milyen egyszerű egy távoli asztal kapcsolat sebezhetőségét kihasználva rosszindulatú kódot elhelyezni egy adott gépen, végül pedig csapatokba verődve egy közösségi ébresztőórát kellett tervezniük és építeniük a rendelkezésükre bocsátott málna-PC, egy Arduino lapka és Lego alkatrészek segítségével. Ez utóbbi projekthez a Wyliodrin cég által fejlesztett „kód nélküli” programozást is kipróbálhatták.

A barcelonai partnertalálkozó előadásainak és foglalkozásainak anyagai letölthetők a rendezvény honlapjáról.

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »

Hiba | Cisco Hálózati Akadémia - HTTP Alapítvány

Hiba

A webhelyen nem várt hiba történt. Később érdemes újra megpróbálni.
slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer