ITSH Start verseny 2014
Az IT Services Hungary Kft. „ITSH Start Program” elnevezésű kezdeményezésében résztvevő 10 kelet-magyarországi informatikai szakközépiskola legjobbjai mérték össze tudásukat a 2014. december 6-án megrendezett ITSH Start Verseny 2014 döntőjében.
A verseny meghirdetője, támogatója és szakmai irányítója az IT Services Hungary Kft., koordinátora és a technikai feltételek biztosítója az Alföld Szakképző Nonprofit Közhasznú Kft. volt.
A verseny ITSH által megfogalmazott alapgondolata: „Az informatika iparág jövőjét jelentő tehetséges diákoknak biztosítsa a feltételeket és a lehetőséget arra, hogy megmutassák problémamegoldó képességüket és egyúttal megismerhessék a munkaerőpiac elvárásait, az iskolában szerzett tudásuk hasznosíthatóságát.”
A verseny első, iskolai fordulójában az informatikai ágazat képzési tananyagára (IT alapok, hálózati ismeretek, programozás és adatbázis-kezelés) épülő tesztet kellett megoldani a tanulóknak. Az első fordulóban két korcsoportban összesen 204 tanuló vett részt, és ebből 8 első korcsoportos (9-10. évfolyam) és 7 második korcsoportos (13-14. évfolyam) csapat jutott a döntőbe.
A döntő hardveres, üzemeltetési, szoftveres és hálózati feladatokból álló feladatait az ITSH informatikus szakemberei állították össze és javították ki. A verseny érdekessége volt, hogy a zsűri ügyfélszolgálati feladatot is ellátott a döntőn, angol és magyar nyelven lehetett telefonos segítséget kérni, természetesen értékes pontokat „beáldozva”.
A döntő eredménye:
A 9-10. évfolyam helyezettjei:
- Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola (Debrecen)
- Irinyi János Szakközépiskola (Kazincbarcika)
- Beregszászi Pál Szakközépiskola és Szakiskola (Debrecen)
A 13-14. évfolyam helyezettjei:
- Bessenyei György Szakközépiskola (Berettyóújfalu)
- Inczédy György Szakközépiskola (Nyíregyháza)
- Irinyi János Szakközépiskola (Kazincbarcika)
A versenyen legtöbb pontszámot elért, így abszolút győztes a Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola (Debrecen) 9-10. évfolyamos csapata lett, és kapta meg az ezzel járó serleget.
A verseny kicsit más szemléletű volt, mint a „klasszikus” szakmai tanulmányi versenyek. Az ITSH szakembereinek napi munkájuk során összegyűjtött tapasztalatokra épülő feladatok megoldása során fontos szerepe volt a gyakorlatias gondolkodásnak és a gyors problémamegoldó képességnek.